• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
  • Espiye/Kurugeriş KÖyü
  • Kurugeriş ve Çevresinin Sesi
  • ESPİYE-Kurugeriş KÖyü
  • Kurugeriş ve Çevresinin Sesi
  • ESPİYE Kurugeriş Köyü
  • Kurugeriş ve Çevresinin Sesi
  • Espiye Kurugeriş Köyü
  • Espiye ve Çevresinin Sesi
  • Espiye Kurugeriş Köyü
  • Kurugeriş ve Çevresinin Sesi
  • ESPİYE Kurugeriş Köyü
  • Kurugeriş ve Çevresinin Sesi
  • GİRESUN-Espiye Kurugeriş Köyü
  • Kurugeriş ve Çevresinin Sesi
  • Espiye Kurugeriş Köyü
  • Kurugeriş ve Çevresinin Sesi
Üyelik Girişi
Takvim
Saat
Recep ŞAHAN
kurugeris@hotmail.com
EŞ DURUMUNDAN CENNET!
23/10/2016

Eş durumundan tayin olur da eş durumundan cennet  olmaz mı? Tabi ki olmaz. Ama görünen o ki din adına ortaya çıkıp ahkam  kesen birileri cenneti kendi adamlarına parsellemişler!  Öyle bir hava estiriyorlar ki cennete gitmek için mutlaka birilerinden referanslı olacaksın!

“Bizim takımdan isen cennettesin” demiyorlar mı? Buna göre sizin takımdan değilsek yandık! Sizin takımdan olmak zorunda mıyız? Değiliz.

Adamlar o kadar tozutmuşlar ki cennete bile el koymuşlar sanki! Melekleri bile kontrolleri altına almışlar! Güya melekler falan takımdansan sorgusuz direkt cennete geç diyeceklermiş!

İşin garib tarafı da, bütün bu zırva söylemlere inanan ve koyun gibi dinleyip hiç itiraz etmeyen bir sürü insan var. Birazcık düşünse, azıcık Kur’an’dan ve sünnetten haberi olsa  bunlara inanabilir mi? Hayır. Düşünmüyor, aklını kullanmıyor? Bakın Kur’an aklını kullanmayanlar için ne diyor:

“…Ve O aklını kullanmayanları pisliğe mahkun eder!”(Yunus10/100)

Din adına sunum yapanlar Kur’an penceresinden bakıp ona göre konuşmak zorunda. Peygamber dahi kendine yarın ne yapılacağını bilmiyor(Ahkaf46/ 9) ama bizimki tüm taraftarlarını sırattan cennete postalıyor! Ya ilk o yuvarlanırsa cehenneme! Nerden belli cennete gideceği ki başkasını cennete gönderiyor. Hem bu yetkiyi kimden almış?

İşte Ahkaf suresi 9. Ayeti: “De ki: "Ben peygamberlerin ilki değilim; kendime de size de ne yapılacağını asla bilmiyorum; ben sadece (vahyi) olduğu gibi beyan eden bir uyarıcıyım."

Bir Müslüman Allah Rasülü(sav)’nün kızı Fatıma’ya yaptığı şu uyarıyı bilse bu şarlatanlara inanır mı? İnanmaz. Bakın ne diyor Allah Rasulü: (iki kaynakta şöyle geçiyor)

-Ey kızım Fatıma! Nefsini Allah’tan satın almaya bak. Vallahi ben Allah katında senin için de bir şey yapamam.(Buhari,Vesaya 11) "Ey kızım Fatıma!, Babam Peygamber diye güvenme Rabbine karşı kulluk vazifeni yap, Eğer Allah'tan nefsini satın alamazsan vallahi ben bile senin namına hiçbir şey yapamam..." (Müslim, İman,89, Hadis no:351)

Bunu duyan ve bu şuurda olan Hz. Fatıma ile diğer Ehl-i Beyt ve sahabiler ibadetler ve kulluk noktasında birilerine güvenerek tembellik etmediler. Mesela Hz. Aişe validemiz Hz. Peygamber’in eşi olmasında dolayı sorgusuz cennete gitmeyecek. O hiçbir zaman bunu da düşünmedi. Yani Hz. Aişe eş durumundan cennet hayal etmedi. Tam tersi ümmete örnek olmaları sebebiyle(Bkz Ahzab33/32) dini yaşama noktasında çok daha dikkatli oldular.

Cennete birilerinin torpili ile değil iman ve Salih amellerle gidilir. Bu hususta onlarca ayet var.Biz burada bir tanesiyle yetinelim.

“İman edip iyi davranışlarda bulunanlara gelince, onlar için makam olarak Firdevs cennetleri vardır.”(Kehf18/107)456 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

NAMAZ EĞİTİMİ - 19/02/2020
Hayatımız ezanla başlar namazla biter. Doğduğumuzda ilk duyduğumuz “Allâhü Ekber” sözüdür.
MUSİBETLERİ NASIL OKUMAK LAZIM? - 05/02/2020
Dünya insan için bir imtihan yeridir. Dünya denen şu hanede iyi veya kötü denebilecek çeşitli olaylarla karşılaşırız. Nimetle de karşılaşabiliriz musibetle de.
İSLAM SOSYAL HAYATTA GÖRÜNÜR OLMASIN ÖYLE Mİ? - 25/01/2020
Geçenlerde sosyal medyada bir gazetecinin paylaşımına denk geldim. İş bu zat bir İmam-Hatip Lisesinin bahçe duvarına yazılı ayet mealinden rahatsız olmuş. “Bu işler böyle kolay mı oluyor?” diye de soruyor arkadaş. Ne sakıncası varsa!?
YAŞAYAN ÖLÜ OLMAK - 07/01/2020
Ölüler iki kısma ayrılır. Yaşayan ölüler ve yaşamayan ölüler. Yaşamayan ölüler bildiğimiz ölülerdir.
NOEL BABA BİZİM BABAMIZ DEĞİLDİR - 25/12/2019
Kızımın öğretmeni ev ödevi olarak kış mevsimi ile alakalı bir resim yapmalarını istemişti. Kızım da resmi evde yapmış okula götürmeden evvel bana göstermiş ve beğenip beğenmediğimi sormuştu.
DİN İLE DOLANDIRICILIK - 10/12/2019
Temelde iki tür dolandırıcılık vardır. 1-Mâlî dolandırıcılık, 2-Dînî dolandırıcılık.
ROL MODELİNİZ KİM? - 16/11/2019
Din insanın yaratılışı ile yaşıttır. Allah insanı yaratmış ama başıboş bırakmamıştır.(Kıyame 36) Zaten insanın yaratılış gayesi yaratıcısını tanımak ve ona kulluk etmektir.(Zariyat 56)Yani insan yemek, içmek ve boşaltmak üzere yaratılmamıştır. Bunlar
MEKKE NOTLARI - 27/10/2019
Umre için kutsal topraklardayız. Renkleri ve dilleri farklı fakat gayeleri tek binlerce hatta milyonlarca müslümanın Kabe etraında pervane olduğu kutlu şehirdeyiz. Evet burası Mekke.Kurâni ifade ile “BEKKE” (Al-i İmran 96)
KİBRİTİN ÇÖPÜ - 17/10/2019
Kibritin çöpünü gözünüze fazla yaklaştırırsanız arkasındaki ormanı göremezsiniz. Hakikaten de öyle değil mi? Biz FETÖ’yü gözümüze yaklaştırırken din adına nice çamlar devirenleri görmez olduk.
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam69
Toplam Ziyaret186996
Döviz Kuru
AlışSatış
Dolar6.07816.1025
Euro6.56086.5870
Kurugeriş'te Hava
SOSYAL MEDYA