• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
  • Espiye/Kurugeriş KÖyü
  • Kurugeriş ve Çevresinin Sesi
  • ESPİYE-Kurugeriş KÖyü
  • Kurugeriş ve Çevresinin Sesi
  • ESPİYE Kurugeriş Köyü
  • Kurugeriş ve Çevresinin Sesi
  • Espiye Kurugeriş Köyü
  • Espiye ve Çevresinin Sesi
  • Espiye Kurugeriş Köyü
  • Kurugeriş ve Çevresinin Sesi
  • ESPİYE Kurugeriş Köyü
  • Kurugeriş ve Çevresinin Sesi
  • GİRESUN-Espiye Kurugeriş Köyü
  • Kurugeriş ve Çevresinin Sesi
  • Espiye Kurugeriş Köyü
  • Kurugeriş ve Çevresinin Sesi
Üyelik Girişi
Takvim
Saat
Recep ŞAHAN
kurugeris@hotmail.com
KUYRUK ACISI
09/01/2017

2017’nin ilk saatlerinde İstanbul’da bir eğlence merkezinde terör saldırısı sonucu 25’i yabancı uyruklu   39 kişi hayatını kaybetti. Bu elim hadise aslında sadece o mekana değil ülkemize yapılan bir saldırıydı. Bu hain saldırı, ülkemizi terörle dizayn etmeye çalışan KÜRESEL KÖTÜLÜK şebekelerinin işiydi.

Ancak olaydan kısa bir süre sonra tartışmalar öyle boyutlara ulaştı ki hiç alakası yokken Hutbe üzerinden DİYANET’e saldırıya geçtiler. Efendim neymiş, Diyanetin(30.12.2016 tarihli) son Cuma hutbesi yaşama müdahaleymiş. “Saldırgan Cuma hutbesinden esinlenerek katliam yaptı” diyecekler de şimdilik diyemiyorlar utanmaz adamlar. Bu hastalıklı kafalar aklımızla alay ediyorlar.

 Bu noktada anlıyoruz ki birileri bilerek veya bilmeyerek terörün ekmeğine yağ sürüyor. Diyanet’e 30 Aralık tarihli ülke genelinde okunan hutbe üzerinden tamamen haksızca, insafsızca ve pervasızca saldırı başlatıldı. Bu vatan-millet düşmanı yaratıkların o hutbeyi okuduğunu veya dinlediğini de sanmıyorum. Aklı başında, akl-ı selimle hareket eden bir insan şu satırlardan(“Ömür Nimeti” başlıklı söz konusu hutbeden) onların iddia ettiklerini mi çıkarır Allah aşkına.

 “Unutmayalım ki; ömür sermayesinden geçen bir yılın sonunda kendini ve yaratılış gayesini unutarak, değerlerimizle örtüşmeyen, insan hayatına katkısı olmayan gayr-i meşru tutum ve davranışlar sergilemek bir MÜMİNE asla yakışmaz. Yeni bir yılın ilk saatlerinin başka kültürlere, başka dünyalara ait yılbaşı eğlenceleriyle israfa dönüştürülmesi ne kadar da düşündürücüdür. Sevap-günah, hayır-şer konularında muhasebe yapılması gereken saatlerin, emek harcamadan zengin olmak arzusuyla kumar, piyango gibi şans oyunlarıyla heba edilmesi ne kadar da üzücüdür.”

Yılın son cuması olan 30 Aralık günü tüm camilerimizde bu hutbe okundu. Müftü ve vaizlerimiz de kürsülerden cemaati bu konularda bilgilendirdi. Bundan daha tabi ne olabilir ki. Kaldı ki TOPLUMU DİN KONUSUNDA AYDINLATMAK       Diyanetin ANAYASAL görevi. Camilerde bunlar anlatılmayacak da ne anlatılacak.

Türkiye’de dine ve dini değerlere asla tahammülü olmayan AZGIN AZINLIK dediğimiz iflah olmaz bir kesim var. Şu hale bakar mısınız!   Bu hutbe “halkı kin ve düşmanlığa teşvikmiş!” Yani şimdi hocalar kürsüden “içki haram içmeyin, kumar haram oynamayın” dediğinde bu suçu mu işlemiş olacak.!? Kusura bakmayın, bizim sözümüz MÜSLÜMANLARA. Toplumu din konusunda aydınlatmak anayasal ve dini görevimiz. Toplumun da %99 ‘u Müslüman olduğuna göre toplumsal vazifemizi yerine getiriyoruz. Sen ister iç, ister sız sana karışan mı var. Bu hutbede, “silahı al içenleri tara” mı diyor. Hocalarımız dinin hükümlerini anlatır, öğüt ve nasihat verir. Gerisi Müslümana kalmış. Neticede ahirette herkes kendi yaptığının karşılığını görecek.  Bu kadar basit.  

Kaldı ki bu tür hutbeler ilk defa okunmuyor. Daha önceki senelerde de yılbaşı öncesi Cuma günü kürsülerden ve minberlerden bu tür uyarılar yapılır. Hocalarımızın görevi Müslümanları uyarmak,onlara öğüt vermektir zaten. Bu öğütlere uyulup uyulmadığını denetlemek ise hocaların görevi değildir.

Azgın azınlığın Diyanet’e salya sümük saldırısının asıl sebebi nedir biliyor musunuz? KUYRUK ACISI…

15 Temmuz’un kuyruk acısı. Hatırlayın 15 Temmuz gecesi darbe girişiminin bastırılmasında minarelerimizden yükselen EZAN ve SALALARIN vatandaşta meydana getirdiği büyük motivasyon ile hain darbe girişimi başarısız olmuştu. Birileri kahrolmuştu. Adeta, “sizin yüzünüzden DARBE başarısız oldu” diyorlar. Bütün planları suya düşmüştü. İşte bunun kuyruk acısı hala devam ediyor olmalı ki bir takım sözde aydın, sözde uzman kişiler TV’lere çıkıp ahkam kesiyor ve Diyanet’i de diline doluyor. Biz sizi biliyoruz beyim. Kendinizi iyice açık ettiniz. Millet uyandı artık. Millete ve milletin değerlerine saldırmanız pirim yapmıyor artık. Boşuna çırpınıyorsunuz. 09.01.2017261 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KURBAN NOTLARI - 31/07/2020
Kurban kelime itibariyle “yaklaşmayı” ifade eder. Buradan yola çıkarak kurban kesmenin salt bir “hayvan boğazlamak” olmadığını çıkarabiliriz.
NAMAZ SEVİNCİ - 01/06/2020
Namaz kulun Rabbi ile kurduğu en güçlü iletişimdir. Ne büyük zikirdir namaz bir bilseniz.(Ankebut45)
SİZİN KADİR GECENİZ NE ZAMAN? - 19/05/2020
Sahi sizin Kadir Geceniz ne zaman? Çoğumuz Ramazanın 27. Gecesine odaklandık değil mi?
CENNETE TÜNEL AÇMAK - 05/05/2020
Cennet her Müslümanın hayalidir. Rabbimiz bizi bu dünyada sınava tabi tutuyor.
HÜZÜNLÜ RAMAZAN - 24/04/2020
Dünya aylardır Koronavirüs salgını ile boğuşuyor. Ülkemizde de hastalığın yayılmasını önlemek maksadıyla bir dizi tedbirler alındı.
HAYIRDA YARIŞMAK - 17/04/2020
Devletimiz tarafından “Biz Bize Yeteriz Türkiye” yardımlaşma kampanyası başlatılıp da bağışlar yağmur gibi yağmaya başlayınca aklıma Tebük seferi öncesi yaşananlar geldi.
İMAMLAR VE DOKTORLAR - 31/03/2020
Millet Koronavirüs ile savaşırken şu malum “hastalıklı kafa” yine ortalığı bulandırdı. Neymiş 150 bin imam bir doktor etmezmiş! İmamlar ile doktorları kıyas etmek ne kadar doğru dersiniz?
İYİ-KÖTÜ-ÇİRKİN - 18/03/2020
Bir süredir dünya gündeminin ilk sıralarında “Koronavirüs” yer alıyor. Koronavirüs’ün anavatanı Çin. Daha sonra dünya çapında yayıldı. “Acaba ülkemizde de vaka olur mu?” sorusu hep gündemdeydi.
CORONA MI SİGARA MI? - 04/03/2020
Bugünlerde gündem “coronavirüs”. Dünyada hızla yayılan ve ilk çıktığı Çin’de 2500 kişinin ölümüne sebep olan ölümcül bir virüsten bahsediyoruz.
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam92
Toplam Ziyaret203592
Döviz Kuru
AlışSatış
Dolar7.30957.3388
Euro8.65038.6850
Kurugeriş'te Hava
SOSYAL MEDYA