• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
  • Espiye/Kurugeriş KÖyü
  • Kurugeriş ve Çevresinin Sesi
  • ESPİYE-Kurugeriş KÖyü
  • Kurugeriş ve Çevresinin Sesi
  • ESPİYE Kurugeriş Köyü
  • Kurugeriş ve Çevresinin Sesi
  • Espiye Kurugeriş Köyü
  • Espiye ve Çevresinin Sesi
  • Espiye Kurugeriş Köyü
  • Kurugeriş ve Çevresinin Sesi
  • ESPİYE Kurugeriş Köyü
  • Kurugeriş ve Çevresinin Sesi
  • GİRESUN-Espiye Kurugeriş Köyü
  • Kurugeriş ve Çevresinin Sesi
  • Espiye Kurugeriş Köyü
  • Kurugeriş ve Çevresinin Sesi
Üyelik Girişi
Takvim
Saat
Recep ŞAHAN
kurugeris@hotmail.com
KUYRUK ACISI
09/01/2017

2017’nin ilk saatlerinde İstanbul’da bir eğlence merkezinde terör saldırısı sonucu 25’i yabancı uyruklu   39 kişi hayatını kaybetti. Bu elim hadise aslında sadece o mekana değil ülkemize yapılan bir saldırıydı. Bu hain saldırı, ülkemizi terörle dizayn etmeye çalışan KÜRESEL KÖTÜLÜK şebekelerinin işiydi.

Ancak olaydan kısa bir süre sonra tartışmalar öyle boyutlara ulaştı ki hiç alakası yokken Hutbe üzerinden DİYANET’e saldırıya geçtiler. Efendim neymiş, Diyanetin(30.12.2016 tarihli) son Cuma hutbesi yaşama müdahaleymiş. “Saldırgan Cuma hutbesinden esinlenerek katliam yaptı” diyecekler de şimdilik diyemiyorlar utanmaz adamlar. Bu hastalıklı kafalar aklımızla alay ediyorlar.

 Bu noktada anlıyoruz ki birileri bilerek veya bilmeyerek terörün ekmeğine yağ sürüyor. Diyanet’e 30 Aralık tarihli ülke genelinde okunan hutbe üzerinden tamamen haksızca, insafsızca ve pervasızca saldırı başlatıldı. Bu vatan-millet düşmanı yaratıkların o hutbeyi okuduğunu veya dinlediğini de sanmıyorum. Aklı başında, akl-ı selimle hareket eden bir insan şu satırlardan(“Ömür Nimeti” başlıklı söz konusu hutbeden) onların iddia ettiklerini mi çıkarır Allah aşkına.

 “Unutmayalım ki; ömür sermayesinden geçen bir yılın sonunda kendini ve yaratılış gayesini unutarak, değerlerimizle örtüşmeyen, insan hayatına katkısı olmayan gayr-i meşru tutum ve davranışlar sergilemek bir MÜMİNE asla yakışmaz. Yeni bir yılın ilk saatlerinin başka kültürlere, başka dünyalara ait yılbaşı eğlenceleriyle israfa dönüştürülmesi ne kadar da düşündürücüdür. Sevap-günah, hayır-şer konularında muhasebe yapılması gereken saatlerin, emek harcamadan zengin olmak arzusuyla kumar, piyango gibi şans oyunlarıyla heba edilmesi ne kadar da üzücüdür.”

Yılın son cuması olan 30 Aralık günü tüm camilerimizde bu hutbe okundu. Müftü ve vaizlerimiz de kürsülerden cemaati bu konularda bilgilendirdi. Bundan daha tabi ne olabilir ki. Kaldı ki TOPLUMU DİN KONUSUNDA AYDINLATMAK       Diyanetin ANAYASAL görevi. Camilerde bunlar anlatılmayacak da ne anlatılacak.

Türkiye’de dine ve dini değerlere asla tahammülü olmayan AZGIN AZINLIK dediğimiz iflah olmaz bir kesim var. Şu hale bakar mısınız!   Bu hutbe “halkı kin ve düşmanlığa teşvikmiş!” Yani şimdi hocalar kürsüden “içki haram içmeyin, kumar haram oynamayın” dediğinde bu suçu mu işlemiş olacak.!? Kusura bakmayın, bizim sözümüz MÜSLÜMANLARA. Toplumu din konusunda aydınlatmak anayasal ve dini görevimiz. Toplumun da %99 ‘u Müslüman olduğuna göre toplumsal vazifemizi yerine getiriyoruz. Sen ister iç, ister sız sana karışan mı var. Bu hutbede, “silahı al içenleri tara” mı diyor. Hocalarımız dinin hükümlerini anlatır, öğüt ve nasihat verir. Gerisi Müslümana kalmış. Neticede ahirette herkes kendi yaptığının karşılığını görecek.  Bu kadar basit.  

Kaldı ki bu tür hutbeler ilk defa okunmuyor. Daha önceki senelerde de yılbaşı öncesi Cuma günü kürsülerden ve minberlerden bu tür uyarılar yapılır. Hocalarımızın görevi Müslümanları uyarmak,onlara öğüt vermektir zaten. Bu öğütlere uyulup uyulmadığını denetlemek ise hocaların görevi değildir.

Azgın azınlığın Diyanet’e salya sümük saldırısının asıl sebebi nedir biliyor musunuz? KUYRUK ACISI…

15 Temmuz’un kuyruk acısı. Hatırlayın 15 Temmuz gecesi darbe girişiminin bastırılmasında minarelerimizden yükselen EZAN ve SALALARIN vatandaşta meydana getirdiği büyük motivasyon ile hain darbe girişimi başarısız olmuştu. Birileri kahrolmuştu. Adeta, “sizin yüzünüzden DARBE başarısız oldu” diyorlar. Bütün planları suya düşmüştü. İşte bunun kuyruk acısı hala devam ediyor olmalı ki bir takım sözde aydın, sözde uzman kişiler TV’lere çıkıp ahkam kesiyor ve Diyanet’i de diline doluyor. Biz sizi biliyoruz beyim. Kendinizi iyice açık ettiniz. Millet uyandı artık. Millete ve milletin değerlerine saldırmanız pirim yapmıyor artık. Boşuna çırpınıyorsunuz. 09.01.2017205 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ROL MODELİNİZ KİM? - 16/11/2019
Din insanın yaratılışı ile yaşıttır. Allah insanı yaratmış ama başıboş bırakmamıştır.(Kıyame 36) Zaten insanın yaratılış gayesi yaratıcısını tanımak ve ona kulluk etmektir.(Zariyat 56)Yani insan yemek, içmek ve boşaltmak üzere yaratılmamıştır. Bunlar
MEKKE NOTLARI - 27/10/2019
Umre için kutsal topraklardayız. Renkleri ve dilleri farklı fakat gayeleri tek binlerce hatta milyonlarca müslümanın Kabe etraında pervane olduğu kutlu şehirdeyiz. Evet burası Mekke.Kurâni ifade ile “BEKKE” (Al-i İmran 96)
KİBRİTİN ÇÖPÜ - 17/10/2019
Kibritin çöpünü gözünüze fazla yaklaştırırsanız arkasındaki ormanı göremezsiniz. Hakikaten de öyle değil mi? Biz FETÖ’yü gözümüze yaklaştırırken din adına nice çamlar devirenleri görmez olduk.
CAMİ VE HAYAT - 01/10/2019
İslam toplumunda cami hayatın merkezindedir. Hayat hep cami merkezli şekillenmiştir.
BEYİN YIKAMAK - 17/09/2019
Acayiplikler ülkesinde yaşıyoruz. Hem Müslümanlığı elden bırakmayan hem de bu Müslümanlığın icaplarına karşı savaş halinde olan bir takım insanlarla çok karşılaşmış olmalısınız.
KURBAN BİLİNCİ - 11/08/2019
Kurban “yaklaşma” ifade eden Kur’anî bir kavramdır. Kur’an’da Hz.Adem’in iki oğlunun Allah’a kurban sunmaları kıssasında bu kavram kullanılır.
LÛT KAVMİNİN ÇOCUKLARI - 31/07/2019
Yaklaşık 4 bin sene evvel yaşamış Hz. Lût Kur’an’da 27 defa zikredilen bir peygamberdir.
15 TEMMUZ DESTANI - 16/07/2019
Bundan üç sene evvel milletçe bir felaketin eşiğinden döndük. Mazisi darbelerle dolu bu millet ilk defa o gece “darbeye dur” dedi.
KARAOVACIK NEDEN YERİNDE SAYIYOR? - 11/07/2019
“Elektrik gelirse Karaovacık yayla turizminde sıçrama yapar” diye düşünüyorduk.2009’da elektrikler geldi.
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret180102
Döviz Kuru
AlışSatış
Dolar5.69245.7152
Euro6.29836.3235
Kurugeriş'te Hava
SOSYAL MEDYA