• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
  • Espiye/Kurugeriş KÖyü
  • Kurugeriş ve Çevresinin Sesi
  • ESPİYE-Kurugeriş KÖyü
  • Kurugeriş ve Çevresinin Sesi
  • ESPİYE Kurugeriş Köyü
  • Kurugeriş ve Çevresinin Sesi
  • Espiye Kurugeriş Köyü
  • Espiye ve Çevresinin Sesi
  • Espiye Kurugeriş Köyü
  • Kurugeriş ve Çevresinin Sesi
  • ESPİYE Kurugeriş Köyü
  • Kurugeriş ve Çevresinin Sesi
  • GİRESUN-Espiye Kurugeriş Köyü
  • Kurugeriş ve Çevresinin Sesi
  • Espiye Kurugeriş Köyü
  • Kurugeriş ve Çevresinin Sesi
Üyelik Girişi
Takvim
Saat
Recep ŞAHAN
kurugeris@hotmail.com
CAMİ VE ÇOCUK
09/06/2017

Diyanet İşleri Başkanlığımız bir süredir sistemli bir saldırı altında. Malum çevreler Kutlu Doğum Haftasında “Kutlu Doğum Fetö projesidir” den girip “Kutlu Doğum Bidattır” dan çıktılar. Maksatları tabi ki üzüm yemek değildi. Bunun için normalde bir araya gelmeleri mümkün olmayan farklı dini gruplar bu konuda bir araya gelerek aynı koroya katıldılar. Bu koroda   kefenciler  de vardı.

Ramazan ayı ile birlikte bu sefer  her ramazanın tartışma konusu olan ve  artık bıkkınlık veren İMSAK tartışmaları tekrar ısıtıldı. Bu sefer  Süleymaniye grubu yalnız değildi. Tıgırtıcılar da vardı ekipte. Tam bu noktada kefenciler cenahı da girdi sahaya. Kefencibaşı, bir zamanlar yerden yere vurduğu Tv’de canlı yayına bile çıktı Diyanete salya akıtmak için.

Ve son olarak “camilerden çocukların kovulması ve camilerin kerhaneye benzetilmesi”  patlak verdi. İşte bu bardağı taşıran son damla oldu. Bu sefer, bir zamanlar TV’lerinde dansöz oynatan, müslümanların parasını  islâmî kılıflı bankalarında batıran malum takımın medya organının ilahiyatçısı! sahnedeydi.Camilerde çocukların oynamasından rahatsız olan sözde ilahiyatçı öyle bir laf etti ki akla zarar. Camileri kerhaneye benzetti iyi mi? Cami çocuk buluşmalarından rahatsız olan fosil kafa bakın ne diyor:

“..Senin etkinliğin batsın ya! Bu yaptığın iş camiyi ifsad etmek. Bu yaptığın yarın camiyi kerhane haline getirmektir…” Bu nasıl bir ruh halidir ki çocuklara kini yetmezmiş gibi Allah’ın evini iğrenç bir benzetmeye konu ediyor.

Camilerde çocukların oyun oynaması caiz değilmiş. Nereden çıkarıyor beyefendi?  Kitaplarda yazarmış? Kitap dediği yine kendisi kafasında bağnaz kafalıların yazdığı kitaplar olsa gerek. Var mı Rasûlullah’ın hayatında örneği? Yok. Aksine Rasûlullah’ın mescidinde sadece namaz kılınmazdı. Mescid/cami  toplumda çok fonksiyonlu bir yapıya sahipti. Onun devrinde cami hayatın tam ortasında bir yere sahipti. Efendimiz’in mescidi eğitim-öğretim mekanıdır,  mahkeme salonudur, diplomatik kabullerin yürütüldüğü mekandır, misafirhanedir, hapishanedir, hastanedir..vs. Yine mescid edebî yarışmaların yapıldığı mekandır. Hatta çeşitli bayram eğlenceleri bile yapılırdı. Bir defasında Hz. Aişe(ra) Efendimiz(sav) ile birlikte Mescid-i Nebevî’de Habeşlilerin mızrak oyununu seyretmişlerdir.

Bu din tahrifâtcısını dinleyince insanın aklına şu geliyor: Bu adam, secdeye sırtında Hasan- Hüseyin’le giden peygamberin ümmeti olabilir mi? Kuşu ölen küçük bir çocuğun evine taziyeye giden merhamet peygamberinin ümmeti olabilir mi?

Bakın benim iman ettiğim Hz. Muhammed(sav) bir sabah namazında çocuk ağlaması sebebiyle namazı kısaltmıştır. Düşünsenize! Annesiyle birlikte sabah namazı için camiye gelen bir çocuk. Bugün hangi akıl, hangi hakla  camilerimizden kadınlarımızı ve çocuklarımızı uzaklaştırmaya çalışıyor   söyler misiniz? Mehmet Görmez Hocamın da söylediği gibi “ kadını ve çocuğu mabede yaklaştırmamak bir cahiliye anlayışıdır”.

Diğer taraftan Hz. Peygamber’in “çocuklarınız 7 yaşına geldiğinde onları namaza alıştırınız  buyurduğunu da bir tarafa not edelim. Çocuk eğitiminin bir parçası da namaz eğitimidir. Bunun için de gerek ebeveynler gerekse bu işin eğitimini veren kurumlar camileri aktif olarak kullanmak durumundadır. Bakınız Yaz Kur’an Kurslarımızın gayelerinden birisi de cami-çocuk buluşmasını sağlamaktır. 12 Haziran’da Yaz Kur’an Kurslarımız başlıyor. Camilerimiz çocuklarımızla şenlenecek. Camilerimiz çiçek açacak, çocuk cıvıltılarıyla inleyecek.

Özetle, asıl mesele çocuklar da değil kanaatindeyiz. Bunlar, bir süredir Diyanete sürdürülen sistemli saldırıların devamı. Bu görevi 15 Temmuz öncesi FETÖ yürütüyordu. Belli ki yeni ihale bunlara verilmiş. Bunlar istiyorlar ki din bunların tekelinde olsun, bunların dedikleri din olsun. Diyanet de bu ve benzeri dini görünümlü  hurafeci takımının tekerine çomak sokuyor. Millet bilinçlenince, aklını kullanıp saf,temiz, arı-duru islâmı öğrenince bu sahte dincilerin ipliği de pazara çıkmış oluyor. Bu sefer yakmaz kefen satamayacaklar. Dükkan kapanacak. Bütün  gürültü bu sebepten.09.06.2017217 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

YAŞAYAN ÖLÜ OLMAK - 07/01/2020
Ölüler iki kısma ayrılır. Yaşayan ölüler ve yaşamayan ölüler. Yaşamayan ölüler bildiğimiz ölülerdir.
NOEL BABA BİZİM BABAMIZ DEĞİLDİR - 25/12/2019
Kızımın öğretmeni ev ödevi olarak kış mevsimi ile alakalı bir resim yapmalarını istemişti. Kızım da resmi evde yapmış okula götürmeden evvel bana göstermiş ve beğenip beğenmediğimi sormuştu.
DİN İLE DOLANDIRICILIK - 10/12/2019
Temelde iki tür dolandırıcılık vardır. 1-Mâlî dolandırıcılık, 2-Dînî dolandırıcılık.
ROL MODELİNİZ KİM? - 16/11/2019
Din insanın yaratılışı ile yaşıttır. Allah insanı yaratmış ama başıboş bırakmamıştır.(Kıyame 36) Zaten insanın yaratılış gayesi yaratıcısını tanımak ve ona kulluk etmektir.(Zariyat 56)Yani insan yemek, içmek ve boşaltmak üzere yaratılmamıştır. Bunlar
MEKKE NOTLARI - 27/10/2019
Umre için kutsal topraklardayız. Renkleri ve dilleri farklı fakat gayeleri tek binlerce hatta milyonlarca müslümanın Kabe etraında pervane olduğu kutlu şehirdeyiz. Evet burası Mekke.Kurâni ifade ile “BEKKE” (Al-i İmran 96)
KİBRİTİN ÇÖPÜ - 17/10/2019
Kibritin çöpünü gözünüze fazla yaklaştırırsanız arkasındaki ormanı göremezsiniz. Hakikaten de öyle değil mi? Biz FETÖ’yü gözümüze yaklaştırırken din adına nice çamlar devirenleri görmez olduk.
CAMİ VE HAYAT - 01/10/2019
İslam toplumunda cami hayatın merkezindedir. Hayat hep cami merkezli şekillenmiştir.
BEYİN YIKAMAK - 17/09/2019
Acayiplikler ülkesinde yaşıyoruz. Hem Müslümanlığı elden bırakmayan hem de bu Müslümanlığın icaplarına karşı savaş halinde olan bir takım insanlarla çok karşılaşmış olmalısınız.
KURBAN BİLİNCİ - 11/08/2019
Kurban “yaklaşma” ifade eden Kur’anî bir kavramdır. Kur’an’da Hz.Adem’in iki oğlunun Allah’a kurban sunmaları kıssasında bu kavram kullanılır.
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam23
Toplam Ziyaret184907
Döviz Kuru
AlışSatış
Dolar5.91115.9348
Euro6.55396.5802
Kurugeriş'te Hava
SOSYAL MEDYA