• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
  • Espiye/Kurugeriş KÖyü
  • Kurugeriş ve Çevresinin Sesi
  • ESPİYE-Kurugeriş KÖyü
  • Kurugeriş ve Çevresinin Sesi
  • ESPİYE Kurugeriş Köyü
  • Kurugeriş ve Çevresinin Sesi
  • Espiye Kurugeriş Köyü
  • Espiye ve Çevresinin Sesi
  • Espiye Kurugeriş Köyü
  • Kurugeriş ve Çevresinin Sesi
  • ESPİYE Kurugeriş Köyü
  • Kurugeriş ve Çevresinin Sesi
  • GİRESUN-Espiye Kurugeriş Köyü
  • Kurugeriş ve Çevresinin Sesi
  • Espiye Kurugeriş Köyü
  • Kurugeriş ve Çevresinin Sesi
Üyelik Girişi
Takvim
Saat
Recep ŞAHAN
kurugeris@hotmail.com
15 TEMMUZ RUHU
20/07/2017

Hain darbe  ve işgal girişiminin üzerinden bir sene geçti. Bu darbe girişimi aslında uzun senelerden beri vatanımız üzerinde oynanan oyunların son   halkasıydı.  Batılı kan emici sömürgeci ülkeler üç kıtaya hükmetmiş   600 senelik  koca Osmanlı’yı tarih sahnesinden silmeyi başarmışlardı. Elbette bu hazin tasfiyede içerdeki yerli işbirlikçi hainlerin de küçümsenemeyecek katkıları olmuştu. Gâvur her zaman kullanacağı maşa bulmuştur. Husûsiyle 2.Abdulhamid Han’ın dönemi ve onun tahttan indirilişi ile yaşananları bir hatırlayalım.

Osmanlı tasfiye olmuş, yeni devletimiz kurulmuştu. Osmanlıdan bize son kale Anadolu kalmıştı. Lakin vatan üzerinde gözü olan millet düşmanlarının planları bitmemişti. Bugün Osmanlı bakiyesi topraklarda onlarca devlet ya da devletçikler kurulmasına rağmen  söz konusu topraklarda operasyonlar devam ediyor. Çevremize şöyle bir bakınca bunu net bir şekilde görürüz.

Aynı durum Türkiye’miz için de geçerli. Husûsiyle millet özüne dönüp kendi kendine ayakta durmaya başlayınca birileri bundan fena halde rahatsız oldu. 40 yıldan beridir kulağa hoş gelen isimlerle(cemaat, hizmet..vs.) faaliyet gösteren ve bu günler için hazırlanan FETÖ kullanıma sokuldu. FETÖ’nün FETÖ olduğu daha birkaç seneden beri biliniyor. Gerçek yüzlerinin ne olduğu özellikle namluyu millete doğrulttuklarında, 15 Temmuzda ortaya çıktı. Ondan önce bize gözüken yüzlerinde “diyalog” vardı, “hoşgörü” vardı, “sevgi” vardı. Meğer bütün bunlar birer kamuflaştan ibaretmiş.

 Kırk senedir devletin kılcal damarlarına kadar nüfuz eden  bu hain yapı son oyununu 15 Temmuz 2016 da oynadı. Kendine verilen rol belliydi. Ülkeyi milletten kurtarmak ve sahiplerine teslim etmek. Yunan, ya da Fransız işgalinin bir başka versiyonuydu bu. 15 Temmuz’da yaşananların kimin işi olduğunu, aslında kime hizmet için devreye sokulduğunu anlamak için uzman olmanız gerekmiyor. Örgüt elebaşının 18 senedir nerde yaşadığına, darbe girişimi öncesinde ve darbe girişiminden sonra darbecilerin nerelere kaçıp sığındıklarına, bu ülkelerin onları nasıl bağırlarına bastıklarına, onlara nasıl madalyalar taktıklarına   bakınca fotoğraf netleşiyor aslında. İşte bütün bunların farkına varan aziz milletimiz artık saflarını daha da sıklaştırıyor.

Onlar 15 Temmuz’da bir plan yaptılar, Allah da bir plan yaptı. Allah zalimlerin planlarını bozdu.(Âl-i İmran3/54 ) Allah zalimlerin planlarını millet eliyle bozdu hamdolsun. Allah millete feraset ve cesaret verdi, sekînet indirdi de hainlere dur dedi. Yoksa koca tankın altına yatmayı ne ile izah edeceksiniz? Milletin tankını  milletin üzerine süren, milletin uçağından millete ölüm yağdıran bu hainlere tarihe altın harflerle yazılacak dersler verdiler. İşte bu ruh bu milleti ayakta tutacaktır. Bu ruh devam ettiği müddetçe bize asla diz çöktüremeyecekler.

Bu millet; şehadeti göze alıp darbeci generali  alnından vurarak darbe girişiminin seyrini değiştiren Ömer Halisdemir’leri, göğsünü tanklara siper eden Sabri Ünal’ları, namlunun üzerine yürüyen ve darbecilere tek başına kafa tutan Safiye Bayat’ları, kamyonuyla mahalleliyi de alıp taksime çıkan Şerife Boz’ları asla utmayacak.

15 Temmuz bize saflarımızı daha da sıklaştırmamızı öğretti. 15 Temmuz daha da  kenetlenmemizi sağladı. 15 Temmuz bize milli bir ruh aşıladı. 15 Temmuz bize milli bir diriliş sağladı.

15 Temmuz gecesi minarelerden yükselen ezan ve salâlarla yeniden dirildik, kendimize geldik. Salâlar bize cesaret verdi, manevi güç verdi. 15 Temmuz’un birinci sene-i devriyesinde de gece 00:13 de tüm yurtta 90 bin camiden aynı anda salalar yükseldi. Bu salalar millete  müthiş bir moral sağladı, 15 Temmuz ruhunun her daim diri tutulması yolunda önemli bir  rol oynadı. 15 Temmuz’un birinci sene-i devriyesinde ülkemiz genelindeki anma etkinlikleri gösterdi ki bu millet 15 Temmuz’u unutmayacak ve unutturmayacak.20.07.2017210 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

YAŞAYAN ÖLÜ OLMAK - 07/01/2020
Ölüler iki kısma ayrılır. Yaşayan ölüler ve yaşamayan ölüler. Yaşamayan ölüler bildiğimiz ölülerdir.
NOEL BABA BİZİM BABAMIZ DEĞİLDİR - 25/12/2019
Kızımın öğretmeni ev ödevi olarak kış mevsimi ile alakalı bir resim yapmalarını istemişti. Kızım da resmi evde yapmış okula götürmeden evvel bana göstermiş ve beğenip beğenmediğimi sormuştu.
DİN İLE DOLANDIRICILIK - 10/12/2019
Temelde iki tür dolandırıcılık vardır. 1-Mâlî dolandırıcılık, 2-Dînî dolandırıcılık.
ROL MODELİNİZ KİM? - 16/11/2019
Din insanın yaratılışı ile yaşıttır. Allah insanı yaratmış ama başıboş bırakmamıştır.(Kıyame 36) Zaten insanın yaratılış gayesi yaratıcısını tanımak ve ona kulluk etmektir.(Zariyat 56)Yani insan yemek, içmek ve boşaltmak üzere yaratılmamıştır. Bunlar
MEKKE NOTLARI - 27/10/2019
Umre için kutsal topraklardayız. Renkleri ve dilleri farklı fakat gayeleri tek binlerce hatta milyonlarca müslümanın Kabe etraında pervane olduğu kutlu şehirdeyiz. Evet burası Mekke.Kurâni ifade ile “BEKKE” (Al-i İmran 96)
KİBRİTİN ÇÖPÜ - 17/10/2019
Kibritin çöpünü gözünüze fazla yaklaştırırsanız arkasındaki ormanı göremezsiniz. Hakikaten de öyle değil mi? Biz FETÖ’yü gözümüze yaklaştırırken din adına nice çamlar devirenleri görmez olduk.
CAMİ VE HAYAT - 01/10/2019
İslam toplumunda cami hayatın merkezindedir. Hayat hep cami merkezli şekillenmiştir.
BEYİN YIKAMAK - 17/09/2019
Acayiplikler ülkesinde yaşıyoruz. Hem Müslümanlığı elden bırakmayan hem de bu Müslümanlığın icaplarına karşı savaş halinde olan bir takım insanlarla çok karşılaşmış olmalısınız.
KURBAN BİLİNCİ - 11/08/2019
Kurban “yaklaşma” ifade eden Kur’anî bir kavramdır. Kur’an’da Hz.Adem’in iki oğlunun Allah’a kurban sunmaları kıssasında bu kavram kullanılır.
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam22
Toplam Ziyaret184906
Döviz Kuru
AlışSatış
Dolar5.91115.9348
Euro6.55396.5802
Kurugeriş'te Hava
SOSYAL MEDYA