• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
  • Espiye/Kurugeriş KÖyü
  • Kurugeriş ve Çevresinin Sesi
  • ESPİYE-Kurugeriş KÖyü
  • Kurugeriş ve Çevresinin Sesi
  • ESPİYE Kurugeriş Köyü
  • Kurugeriş ve Çevresinin Sesi
  • Espiye Kurugeriş Köyü
  • Espiye ve Çevresinin Sesi
  • Espiye Kurugeriş Köyü
  • Kurugeriş ve Çevresinin Sesi
  • ESPİYE Kurugeriş Köyü
  • Kurugeriş ve Çevresinin Sesi
  • GİRESUN-Espiye Kurugeriş Köyü
  • Kurugeriş ve Çevresinin Sesi
  • Espiye Kurugeriş Köyü
  • Kurugeriş ve Çevresinin Sesi
Üyelik Girişi
Takvim
Saat
Recep ŞAHAN
kurugeris@hotmail.com
15 TEMMUZ RUHU
20/07/2017

Hain darbe  ve işgal girişiminin üzerinden bir sene geçti. Bu darbe girişimi aslında uzun senelerden beri vatanımız üzerinde oynanan oyunların son   halkasıydı.  Batılı kan emici sömürgeci ülkeler üç kıtaya hükmetmiş   600 senelik  koca Osmanlı’yı tarih sahnesinden silmeyi başarmışlardı. Elbette bu hazin tasfiyede içerdeki yerli işbirlikçi hainlerin de küçümsenemeyecek katkıları olmuştu. Gâvur her zaman kullanacağı maşa bulmuştur. Husûsiyle 2.Abdulhamid Han’ın dönemi ve onun tahttan indirilişi ile yaşananları bir hatırlayalım.

Osmanlı tasfiye olmuş, yeni devletimiz kurulmuştu. Osmanlıdan bize son kale Anadolu kalmıştı. Lakin vatan üzerinde gözü olan millet düşmanlarının planları bitmemişti. Bugün Osmanlı bakiyesi topraklarda onlarca devlet ya da devletçikler kurulmasına rağmen  söz konusu topraklarda operasyonlar devam ediyor. Çevremize şöyle bir bakınca bunu net bir şekilde görürüz.

Aynı durum Türkiye’miz için de geçerli. Husûsiyle millet özüne dönüp kendi kendine ayakta durmaya başlayınca birileri bundan fena halde rahatsız oldu. 40 yıldan beridir kulağa hoş gelen isimlerle(cemaat, hizmet..vs.) faaliyet gösteren ve bu günler için hazırlanan FETÖ kullanıma sokuldu. FETÖ’nün FETÖ olduğu daha birkaç seneden beri biliniyor. Gerçek yüzlerinin ne olduğu özellikle namluyu millete doğrulttuklarında, 15 Temmuzda ortaya çıktı. Ondan önce bize gözüken yüzlerinde “diyalog” vardı, “hoşgörü” vardı, “sevgi” vardı. Meğer bütün bunlar birer kamuflaştan ibaretmiş.

 Kırk senedir devletin kılcal damarlarına kadar nüfuz eden  bu hain yapı son oyununu 15 Temmuz 2016 da oynadı. Kendine verilen rol belliydi. Ülkeyi milletten kurtarmak ve sahiplerine teslim etmek. Yunan, ya da Fransız işgalinin bir başka versiyonuydu bu. 15 Temmuz’da yaşananların kimin işi olduğunu, aslında kime hizmet için devreye sokulduğunu anlamak için uzman olmanız gerekmiyor. Örgüt elebaşının 18 senedir nerde yaşadığına, darbe girişimi öncesinde ve darbe girişiminden sonra darbecilerin nerelere kaçıp sığındıklarına, bu ülkelerin onları nasıl bağırlarına bastıklarına, onlara nasıl madalyalar taktıklarına   bakınca fotoğraf netleşiyor aslında. İşte bütün bunların farkına varan aziz milletimiz artık saflarını daha da sıklaştırıyor.

Onlar 15 Temmuz’da bir plan yaptılar, Allah da bir plan yaptı. Allah zalimlerin planlarını bozdu.(Âl-i İmran3/54 ) Allah zalimlerin planlarını millet eliyle bozdu hamdolsun. Allah millete feraset ve cesaret verdi, sekînet indirdi de hainlere dur dedi. Yoksa koca tankın altına yatmayı ne ile izah edeceksiniz? Milletin tankını  milletin üzerine süren, milletin uçağından millete ölüm yağdıran bu hainlere tarihe altın harflerle yazılacak dersler verdiler. İşte bu ruh bu milleti ayakta tutacaktır. Bu ruh devam ettiği müddetçe bize asla diz çöktüremeyecekler.

Bu millet; şehadeti göze alıp darbeci generali  alnından vurarak darbe girişiminin seyrini değiştiren Ömer Halisdemir’leri, göğsünü tanklara siper eden Sabri Ünal’ları, namlunun üzerine yürüyen ve darbecilere tek başına kafa tutan Safiye Bayat’ları, kamyonuyla mahalleliyi de alıp taksime çıkan Şerife Boz’ları asla utmayacak.

15 Temmuz bize saflarımızı daha da sıklaştırmamızı öğretti. 15 Temmuz daha da  kenetlenmemizi sağladı. 15 Temmuz bize milli bir ruh aşıladı. 15 Temmuz bize milli bir diriliş sağladı.

15 Temmuz gecesi minarelerden yükselen ezan ve salâlarla yeniden dirildik, kendimize geldik. Salâlar bize cesaret verdi, manevi güç verdi. 15 Temmuz’un birinci sene-i devriyesinde de gece 00:13 de tüm yurtta 90 bin camiden aynı anda salalar yükseldi. Bu salalar millete  müthiş bir moral sağladı, 15 Temmuz ruhunun her daim diri tutulması yolunda önemli bir  rol oynadı. 15 Temmuz’un birinci sene-i devriyesinde ülkemiz genelindeki anma etkinlikleri gösterdi ki bu millet 15 Temmuz’u unutmayacak ve unutturmayacak.20.07.2017193 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KURBAN BİLİNCİ - 11/08/2019
Kurban “yaklaşma” ifade eden Kur’anî bir kavramdır. Kur’an’da Hz.Adem’in iki oğlunun Allah’a kurban sunmaları kıssasında bu kavram kullanılır.
LÛT KAVMİNİN ÇOCUKLARI - 31/07/2019
Yaklaşık 4 bin sene evvel yaşamış Hz. Lût Kur’an’da 27 defa zikredilen bir peygamberdir.
15 TEMMUZ DESTANI - 16/07/2019
Bundan üç sene evvel milletçe bir felaketin eşiğinden döndük. Mazisi darbelerle dolu bu millet ilk defa o gece “darbeye dur” dedi.
KARAOVACIK NEDEN YERİNDE SAYIYOR? - 11/07/2019
“Elektrik gelirse Karaovacık yayla turizminde sıçrama yapar” diye düşünüyorduk.2009’da elektrikler geldi.
AH GİRESUN'UM AH! - 27/06/2019
Geçenlerde bir arkadaşımın yaylada (Gümüşhane Kürtün’e bağlı bir oba) misafiri oldum
RAMAZAN OKULU SONA ERERKEN - 26/05/2019
Ramazan okulu sona eriyor. Bu sene de mezun oluyoruz bu kutlu okuldan. Ne mutlu bu okula talebe olanlara.
RAMAZAN VE İNFAK - 06/05/2019
On bir ayın sultanı geldi.
TAKVÂ ELBİSESİ YOKSA - 16/04/2019
Kızlarımızın başörtülü olmalarına çok da sevinemiyoruz ne yazık ki! Zira örtülen sadece başlar oldu.
EZAN İSLAMIN SESİDİR - 20/03/2019
Ezan İslâm’ın sembollerindendir. İstiklal şairimiz Akif’in de belirttiği gibi ezanın “şehadetleri dinin temeli”dir. Medine’de hicretten hemen sonra Mescid-i Nebî inşâ edilip de Müslümanları namaza davet edecek arayışlar neticesi bugünkü ezan meşrû
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam53
Toplam Ziyaret172912
Döviz Kuru
AlışSatış
Dolar5.70855.7314
Euro6.31106.3363
Kurugeriş'te Hava
Anlık
Yarın
26° 28° 20°
SOSYAL MEDYA